De grootste kwartaalcijfer-verrassingen

Welke aandelen overtroffen de analistenverwachtingen het duidelijkst — en welke stelden teleur? Automatisch berekend uit geraamde vs. gerapporteerde winst per aandeel (EPS), met de koersreactie na de cijfers.

Periode: de laatste 7 dagen

Basis: bedrijven boven 1 mld. USD beurswaarde met analistenraming en gerapporteerde EPS in de periode. Verrassing = afwijking van de raming in procent; koersreactie = koersbeweging na publicatie. Uitschieters door ramingen rond nul worden weggefilterd.

Meer in het lexicon: Earnings Surprise · Consensus (Beat/Miss)

Grootste positieve verrassingen

BedrijfDatumRaming (EPS)Gerapporteerd (EPS)VerrassingKoersreactie
Neogen06-10-20260,05 USD0,08 USD+60%-2,2%
Yaskawa Electric09-10-202636,16 JPY52,21 JPY+44,4%+3,9%
Levi Strauss & Co07-10-20260,36 USD0,48 USD+33,7%-3%
Sansan09-10-20269,26 JPY12,32 JPY+33%+4%
Kewpie08-10-202645,14 JPY59,55 JPY+31,9%-1,5%
Penguin Solutions06-10-20260,77 USD1,00 USD+29,5%+16,8%
Fast Retailing08-10-2026293,96 JPY379,46 JPY+29,1%-0,7%
Aritzia08-10-20261,05 CAD1,31 CAD+24,7%+19,8%
Rorze08-10-202637,30 JPY43,99 JPY+17,9%-1%
Richelieu Hardware07-10-20260,47 CAD0,53 CAD+14%+10,1%

Grootste negatieve verrassingen

BedrijfDatumRaming (EPS)Gerapporteerd (EPS)VerrassingKoersreactie
Applied Digital07-10-2026-0,30 USD-0,82 USD-172,5%-3%
BIC Cameras09-10-2026115,34 JPY3,00 JPY-97,4%+1,5%
AEON Financial Service09-10-202633,39 JPY5,03 JPY-84,9%-0,8%
Worthington Steel06-10-20260,92 USD0,57 USD-38%-6,2%
Sugi Holdings08-10-202624,30 JPY16,62 JPY-31,6%-2,5%
Novagold Resources08-10-2026-0,09 CAD-0,11 CAD-21,9%-1%
Avenue Supermarts09-10-202613,50 INR11,40 INR-15,5%-4,3%
Tryg09-10-20262,41 DKK2,15 DKK-10,7%+1,6%
Delta Air Lines09-10-20261,77 USD1,72 USD-2,9%+0,6%

Grootste koersreacties op kwartaalcijfers

BedrijfDatumKoersreactie
Aritzia08-10-2026+19,8%
Penguin Solutions06-10-2026+16,8%
Aura Minerals09-10-2026+12,6%
Lundin Gold08-10-2026+10,6%
Richelieu Hardware07-10-2026+10,1%
Fortuna Silver Mines07-10-2026-8,8%
Tesco08-10-2026+6,8%
TGS08-10-2026-6,8%
ABC-Mart07-10-2026+6,3%
Worthington Steel06-10-2026-6,2%